• 9126030813

آموزش آماده کردن فلاش برای عکاسی پرتره در محیط باز

09 اسفند 1394


اگر دوربین و فلاش شما با هم سازگار هستند، شما می توانید به صورت بیسیم و با فعال کردن فلاش پاپ آپ دوربین، فلاش اکسترنال خود را فعال کنید. این راه کمی محدودیت دارد چرا که دوربین و در حقیقت فلاش دوربین باید دید مستقیم به فلاش اکسترنال داشته باشد. سیم های اتصالی هم گزینه دیگری هستند که به دلیل محدودیت طولی استفاده از آنها هم مشکل ساز خواهد بود.


Training to prepare the flash for outdoor portraits

بهترین راه استفاده از فعال کننده های رادیویی (Radio triggers) است که نه نیازی به دید مستقیم دارند و نه محدودیت سیمی. فرستنده رادیویی را بر روی کفشک – Hotshoe دوربین وصل کنید و گیرنده را به فلاش وصل کنید. اگر می خواهید از چند فلاش استفاده کنید و تنها یک گیرنده دارید، این گیرنده را به فلاش اصلی وصل کنید و سایر فلاش ها را روی حالت Slave (برده) قرار دهید تا با فعال شدن فلاش اصلی سایر فلاش ها هم فعال شوند.


Training to prepare the flash for outdoor portraits

منبع نوری فلاش شما بسیار کوچک است، به همین دلیل نوری که تولید می کند نور خشنی است. این نور، نور مناسبی برای عکاسی پرتره به حساب نمی آید. اگر بتوانید منبع نوری را بزرگ کنید، نور بسیار نرم تر و دلنشین تری تولید خواهد کرد. یک چتر سفید مانند شکل بالا خیلی می تواند در چنین شرایطی به شما کمک کند، اما این وسیله در مقابل باد مقاومت چندانی ندارد. اگر کسی می تواند به شما کمک کند و یا خودتان دستتان آزاد است، می توانید به راحتی با گرفتن یک دیفیوزر (Diffuser – پخش کننده) در مقابل فلاش، نور آن را نرم کنید. برای این کار هم می توانید از دیفیوزر دایره شکل موجود در ست های پنج تایی رفلکتور ها استفاده کنید.


Training to prepare the flash for outdoor portraits

فاصله فلاش تا سوژه مهم است، چرا که این مسأله بر روی قدرت نور تأثیر می گذارد. در اینجا قانون مربع معکوس مؤثر خواهد بود. این قانون می گوید اگر نور شما به اندازه دو برابر فاصله تا سوژه عقب برود، قدرت نور شما به اندازه چهار برابر کم خواهد شد (یعنی دو برابر تغییر فاصله فلاش تا سوژه). اگر احساس می کنید فلاش شما خیلی ضعیف و یا خیلی قوی است، معمولاً حرکت دادن آن به جلوتر یا عقب تر نسبت به سوژه سریعتر از تغییر دادن تنظیمات آن است.

نظر

نظر خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • تهران ، سهروردی شمالی ، پالیزی شرقی پلاک 3
  • 912-60-30-813
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سایر سایت ها

فرم تماس با ما

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top